Bizden Haberler ASKON Konya yönetimi üyeleri ve aileleri ile buluştu.

ASKON Konya yönetimi üyeleri ve aileleri ile buluştu

Anadolu Aslanları İş İnsanları Derneği (ASKON) Konya Şubesi, geleneksel aile buluşması programı düzenledi. Mavera Kır Düğün Bahçesi’nde Mantıname sponsorluğunda gerçekleşen programa ASKON Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı, yönetim kurulu üyeleri, üyeler ve eşleri, Konya Eşrafı Platformu Başkanı Tevfik Dündar ve yönetimi katıldı.

Programda konuşan ASKON Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı, aile buluşmaları önemsediklerini belirtti.

Sinacı, “Büyük ASKON camiasının kıymetli üyeleri, değerli ailelerimiz ve Konya Eşrafı Platformu’nun saygıdeğer mensupları hepiniz hoşgeldiniz. 2020 yılında ekibimle birlikte ASKON Konya Yönetimi’ne seçildiğimizde hayallerimiz, planlarımız, hedeflerimiz vardı…

Güçlü bir yönetim ve nitelikli üye profili ile çok şükür hedeflerimizin hepsini gerçekleştirdik. İlk göreve geldiğimizde ASKON Konya olarak öncü olduğumuz Çumra OSB’deki süreçlerin tamamlanması için hızlı bir çalışma içerisine girdik. Çumra Belediye Başkanımız ve Konya yerel yöneticilerimiz ile sürekli irtibatta olduk. Hamd olsun süreç tamamlandı. Çumra OSB resmi olarak genişletildi. Bugün tahsis süreci tamamlanan Türkiye’ye örnek bir sanayi alanı oldu. Bugün orada yeni fabrikaların yükseliş heyecanını yaşıyoruz. Hedeflerimizden en önemlileri de ASKON olarak kurumlarda temsil gücümüzün artırılması idi. Bu süreçte DEİK bizim için önem arz ediyordu. Genel merkezimizle istişareler neticesinde süreci yönettik. Geldiğimiz noktada yönetimimizden ve üyelerimizden isimler DEİK’te ülke masalarında aktif rol üstleniyor.  En son yapılan meslek odaları seçimlerinde de yine meclis ve komitelerde ASKON’dan kıymetli isimler yer aldı. Bu bizim için büyük bir gurur oldu.  

Ve bizim bir kızıl elmamız vardı. En büyük hayalimizdi. Bu da şehrimize teknolojik üretim yapan bir fabrika kurmak. Son dönemde elektrikli araç ve yeni teknolojik ürünlerin artması ile batarya hücrelerinin önemini biliyorduk. Konya’ya bir batarya fabrikası kurmak için kolları sıvadık. Yaklaşık 2 yıl hem resmi prosedürü hem teknolojik alt yapısı ile çalışmalar yürüttük. Kese tipi batarya üretecek olan Tredium markasını verdiğimiz şirketi kurduk. Bu Türkiye’ye örnek olacak bir ortaklık modeli oldu. Üyelerimizden her isteyen ortak oldu. İnnopark’ta çalışmalarımız başladı. Ürünlerimiz için hazırlıklar sürüyor. İnşallah Konya’ya batarya üreten bir şehir statüsü kazandıracağız.  Şimdide yine şehrimiz için özel bir projeyi hayata geçiriyoruz. Üyelerimiz için kolları sıvadık ve bir kooperatif kurduk. Üyelerimizin aileleri ile keyifli yaşam süreceği bir konut projesi inşaa edeceğiz. Konya’nın gözde merkezi Meram’da yapılacak projemiz, mimarisi, sosyal alanları, büyüklüğü ile adından yıllarca söz ettirecek bir yaşam alanı olacak. Yakında detayları paylaşacağız” dedi.

ASKON ŞEHRE DİNAMİZM KATIYOR

Konya Eşrafı Platformu Başkanı Tevfik Dündar da, etkinlikten dolayı ASKON Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı ve ekibine teşekkür ederek, “ASKON şehir iş dünyasına büyük dinamik kazandırıyor. Çalışmalarını gururla takip ediyoruz. Sayın başkanımız ve ekibine çalışmalarında başarılar diliyoruz. Ev sahipliği için de teşekkür ediyoruz” dedi.

ASKON KONYA BASIN MÜŞAVİRLİĞİ